Karkonosze to nadal miejsce gdzie śnieg występuje zimą w sporej ilości i choć warunki drogowe stają się bardziej wymagające niż zwykle, to białe szaleństwo rekompensuje trud jazdy w górach. Zimowe opony to podstawa a łańcuchy zawsze warto mieć przy sobie. Do nas na szczęście dojazd od ul. Górnej nie sprawia nigdy większych problemów. Co można zimą robić u nas? Jeździć na nartach i to nie tylko tych zjazdowych ale i biegowych. W pobliżu jest wiele kompleksów narciarskich i każdy znajdzie tu coś dla siebie, odpowiedni stok czy trasę do swoich umiejętności.

Na najmłodszych naszych gości czeka już zabawa w Uroczysku. Czeka tutaj górka saneczkowa o długości około 60m oraz czerwone niczym ferrari saneczki. Zapraszamy w obrębie naszego obiektu do zabawy na śniegu rodziców wraz z dziećmi, lepienia bałwanów, budowania iglo czy też bitwy na śnieżki.

Pobliskie kompleksy narciarskie:

  • Szrenica Ski-Arena – kompleks oddalony od nas o 5km, dojazd własnym autem bądź busem, którego cena plasuje się w okolicy 25zł. Polecamy to drugie rozwiązanie gdyż nie trzeba się martwić o miejsce parkingowe i płacić za sam parking. Szrenica oferuje nam dwa wyciągi krzesełkowe, jeden dwuodcinkowy z podwójną kanapą oraz drugi Karkonosze express z kanapą dla sześciu osób oraz kilka tras narciarskich w tym 3 pod względem długości. Mamy więc „Lolobrygidę” średnio trudna i najdłuższa, „Puchatka” łatwa idealna do nauki oraz „Śnieżynkę” średnio trudna. Na „Puchatku” odbywają się również jazdy nocne.
  • Wyciągi w Dolinie Szczęścia – zespół wyciągów orczykowych stworzonych do nauki jazdy na nartach zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jest on oddalony od nas o około 1,5km.
  • Kolej gondolowa w Świeradowie Zdrój – bardzo dobry kompleks narciarski oddalony od nas o 15km gdzie nie trzeba marznąć na krzesełku gdyż na szczyt transportuje narciarzy gondola. Ten stok narciarski jest średnio trudny i naszym zdaniem idealny na nocne jazdy.
  • Jakuszyce – strawa dla ciała i ducha. Narciarstwo biegowe w tym kompleksie to czysta przyjemność. Dziesiątki przygotowanych tras biegowych czekają na amatorów tego sportu a ich usytuowanie w parku krajobrazowym gwarantuje niezapomniane widoki i obcowanie z naturą. Do Jakuszyc od nas można dojechać w 15min.
  • Harrachov – potężny kompleks narciarski po stronie czeskiej. Jest tam wszystko czego potrzeba narciarzowi, a odległość to tylko około 15km.